שחזור מידע ממחשבים

מידע שנמחק

כשאנו מוחקים מידע מהכונן, אנו לא מבצעים שום שינוי בקובץ. מערכת הקבצים במחשב שומרת את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נמצא הקובץ, הקובץ ישאר בשלמותו, ולכן ברוב המקרים שחזור מידע ממחשבים יכול להתבצע גם כאשר אנו מפרמטים (פירמוט מהיר) את הכונן. בפירמוט מהיר כל שנעשה הוא הגדרת כל שטח האחסון בדיסק כאזור פנוי. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש לכונן ניתן לשחזר את המידע בשלמותו, אך לא כך הדבר אם אנו מבצעים פירמוט איטי. בפירמוט איטי המחשב כותב מידע חדש (0) בכל שטח האחסון של התקן האחסון. במצב כזה המידע אובד לצמיתות באופן שאינו ניתן לשחזור.

נמחק לכם קובץ חשוב במיוחד במחשב? אל תתעצבנו!

לדוקטור דיסק צלצלו:

03-532-5203

 

כונן קשיח בתוך מחשב

שחזור מידע ממחשב כשההתקן אינו תקין

הדרך היחידה לבצע שחזור מידע ממחשבים בעלי כונן פגום היא לתקן את הכונן ולהפעילו. הדעה הרווחת היא שקיים מכשיר היודע לקרוא נתונים ישירות מצלחות המידע (בדומה לתקליטורים) ומבצע את החלפת הרכיבים בכונן. למרות שזוהי הנחה הגיונית, אם ניתן לקרוא תקליטור בכל מחשב ללא קשר למחשב בו הוא נצרב מדוע אי אפשר לעשות זאת עם צלחות המידע? הסיבה היא שבניגוד לתקליטורים אין סטנדרט אחיד לכתיבת מידע בכונן קשיח וכל סדרת ייצור המידע נכתב באופן שונה. הדרך היחידה לקרוא את המידע היא להפעיל את הכונן בהתקני אחסון מבוססי פלאש (כרטיסי זיכרון, התקני יו אס בי, טלפונים סלולאריים). לא כך הדבר כאשר כל המידע נימצא על רכיב פלאש. החלק האחראי על כתיבת המידע לדיסק הוא הבקר שהינו רכיב אלקטרוני המבצע את הפעולה הזאת. במידה והדיסק הקשיח נפגע כאשר נוצר כשל בבקר, ניתן לחבר את רכיב הפלאש למכשיר המסוגל לקרוא את המידע ישירות ללא צורך בבקר.

אז מה צריך לעשות עכשיו?

במידה והסרתם בטעות קבצים מהמחשב ואתם חייבים להחזיר את הקבצים, תוכלו לפנות את דוקטור דיסק ולעשות זאת. במעבדה שלנו אנו מחזיקים בכלים ייחודיים ומקצועיים לצורך ביצוע שחזור מידע ממחשבים. נמחק לכם קובץ חשוב במיוחד? אל תתעצבנו. המומחים של דוקטור דיסק יסייעו לכם בשחזור הקובץ במלואו.

שחזור קבצים שנמחקו מהמחשב

לשחזור הקבצים שלכם צלצלו לדוקטור דיסק:

03-532-5203

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד