כונן SSD

כונן SSD

כונן SSD

כונן SSD או בשמו המלא Solid-State Drive (בעברית מכונה כונן שבבי), הוא אמצעי לאחסון מידע, המשמש כיום כתחליף מוביל לדיסק הקשיח של המחשב (HDD).

כונן SSD מופיע בשלוש צורות עיקריות:

  1. כונן שבו המידע כל נמחק בעת הניתוק מהחשמל- מה שנקרא גם זיכרון נדיף
  2. כונן בשילוב של סוללה, כך שגם אם יש הפרעה באספקת המתח- הזיכרון עדיין נשמר (לזמן מוגבל)
  3. כונן ה-SSD המפותח ביותר- כונן עם זיכרון בלתי נדיף אשר בו המידע נשאר בתוך רכיבי הזיכרון, ומאפשר כתיבה, מחיקה, וכתיבה חוזרת, בדומה לרכיבי זיכרון הבזק Flash Memory. זהו גם הכונן הנפוץ ביותר מבין שלושת הסוגים.

יתרונות וחסרונות

היתרון הבולט של כונן SSD על דיסק קשיח, הוא בכך שהוא מהיר יותר. הזיכרון נאגר בכונן ללא צורך בחלקים נעים, ולכן גם זמן הגישה אל המידע קצר יותר, וגם צריכת החשמל נמוכה יותר.

כונני SSD הם קלים יותר, פעולתם שקטה והם אמינים מאוד. הם אינם מתחממים כמו דיסק קשיח, הם חסינים בהרבה לזעזועים ומכות, זאת בגלל שאין בהם רכיבים נעים. משום כך משתמשים בהם בפתרונות אחסון דוגמת Disc on Key הפופולרי בימינו.

ישנם גם חסרונות – העלות של כל מגה בייט הנאגר בזיכרון, היא גבוהה יותר מכונן HDD, והקיבולת המקסימלית שלהם קטנה יותר. במקרים מסוימים, גם אורך החיים שלהם קצר יותר מאשר של הדיסק הקשיח.

בשנים האחרונות השתכללה הטכנולוגיה של כונני SSD, ויחד איתה עלה גם השימוש בהם זה הוביל כמובן גם לירידת מחירים. הם מאוד שימושיים במחשבים ניידים, ועם הזמן עלתה גם הקיבולת שלהם.

החשיבות והשימוש בכונן SSD

בגלל מהירות הקריאה והכתיבה הגבוהה של כונן SSD, קבצי הנתונים המתאימים לאחסון בו הם קבצים המדורגים גבוה בהיררכית הזיכרונות. לדוגמה – קבצי מערכת ההפעלה, וקבצי תשתיות כמו אינדקסים של בסיסי נתונים או קבצים חיוניים של המערכות החשובות לארגון.

המחשב בנוי כך שישנו מדרג או היררכיה בין חשיבותם של קבצים, והוא יבחר לחפש את הקבצים החשובים והמערכתיים קודם לקבצים אחרים. משום כך, השימוש בכונן SSD המאפשר מהירות גבוהה וגישה מהירה לקבצים אלה, היא כל כך חשובה במחשבים החדשים של היום.

זאת הסיבה גם, שאם כונן ה-SSD נפגע, נפגעות גם המערכות והקבצים החשובים של המחשב ושל הארגון.

אצלנו ב-Dr Disc תוכלו במהירות לבצע שחזור מידע מכל מדיה דיגיטלית.

להזמנת השירות צלצלו אלינו עוד היום:

03-532-5203

 

אנחנו מתמחים בשירותי שחזור מידע מכל מדיה דיגיטלית ומכונן SSD בפרט. כאשר כונן נפגם ומפסיק לפעול כראוי, סביר להניח שהנזק למידע המאוחסן בו ולמערכות אותו הוא מתפעל, עלול לגרום לנזק משמעותי גם לעסק או לארגון. בDr Disc תוכלו לקבל מענה לתקלות בכונן, דבר היכול להציל מידע ומשאבים רבים מלרדת לטמיון.

 

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד