שחזור DVD

שחזור DVD

השימוש במדיה אופטית פסק כמעט לחלוטין אך למרות זאת רבים עדיין מאחסנים תמונות וסרטונים והקלטות על תקליטורי DVD. התקליטורים היו מדיית האחסון שהחליפה את  הפלופי דיסק, שהיה נוטה להתקלקל לעיתים קרובות. תקליטור DVD נחשבו לאמינים מאוד בזמנם. מומחים העריכו אז שחיי המדף של  תקליטור DVD הינם 100 שנה….. דבר זה אולי נכון לתקליטור DVD המאוחסן בכספת. תקליטורים רגישים מאוד לשריטות ושפשופים שנוצרים אפילו משימוש רגיל. בתחילה יווצרו קפיצות ודילוגים בתקליטור, אך בשלב מסוים התקליטור כלל לא יעלה. החדשות הטובות הם שבמרבית המקרים ניתן לשחזר את המידע.

פנו עוד היום לד"ר דיסק ותזמינו שירותי שחזור DVD בטלפון:

03-532-5203

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כיצד משחזרים מידע מתקליטור DVD שרוט?

כדי להבין איך משחזרים מידע מתקליטור כדאי לדעת כיצד בנוי תקליטור. באופן כללי היסק תקליטור בנוי כשתי שכבות פלסטי שביניהם נמצא חומר כימי עליו צרוב המידע. שכבת הפלסטיק מסיעת למקד את קרן הלייזר על האזור בו נצרב המידע. שריטות אינן מאפשרות לקרן הלייזר להתמקד. ולכן המחשב לא מצליח לקרוא את התקליטור.

שחזור DVD

 

כדי לבצע שחזור נתונים מתקליטור DVD אנו נעזרים במכונה מיוחדת המלטשת את פני התקליטור ומסירה את השריטות. לאחר הליטוש אנו נעזרים בכלי תוכנה כדי לחלץ את המידע ולצרוב אותו למדיה תקינה.

 

באילו מקרים לא ניתן לשחזר את המידע מתקליטור DVD?

 

  • שברים או סדקים- במקרה של שבר אושחזור DVD מקצועי סדק בדיסק לא ניתן יהיה לבצע שחזור DVD.
  • פגיעה בשכבה המתכתית המשקפת את קרן הלייזר. כדי לבדוק האם יש פגיעה בשכבה המתכתית .יש לשים מנורה חזקה מאחורי הדיסק ולראות האם השכבה המתכתית שלימה. אם אנו רואים חורים שדרכם האור עובר בחופשיות וללא הפרעה, יש פגיעה במידע ואז שחזור מלא יהיה בלתי אפשרי.

עלות שחזור DVD

עלות שחזור תקליטור נעה בין 100-400 ש"ח ונגזרת מרמת הנזק לתקליטור וסוג המידע המשוחזר. שחזור סרטוני וידאו מורכב יותר מאשר שחזור תמונות. בשחזור סרטים חייבים לשחזר 100% מהסרט שכן אם השחזור אינו מושלם הסרטון יהיה פגום ולא ניתן יהייה לצפות בו.

רוצים לבצע שחזור DVD? פנו אלינו עוד היום בטלפון:

03-532-5203

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד