שחזור דיסק קשיח

בכל מחשב, קיים דיסק קשיח שהוא זה שאחראי על אחסון המידע שלנו כמו למשל: מסמכים, תמונות, סרטים, קבצי ווידאו ועוד. אם קיימת תקלה קטנה בדיסק הקשיח של המחשב יהיה מצב שבו המידע הכי חשוב לנו, לא יהיה נגיש. המצבים אלה, יש להיעזר בשירותי חברה המתמחה עם שחזור דיסק קשיח. ישנם כמה גורמים אשר בגינם, הדיסק הקשיח שלנו עשוי להתקלקל, כמו למשל זעזוע או מכה. זעזוע אחד קטן, עשוי לגרום לכונן הקשיח שלנו להתקלקל ולכן, יש להיות זהירים עם המחשב על מנת שנוכל למנוע קלקול וריצות מיותרות למעבדות המחשבים.

היום, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, ישנם דיסקים קשיחים עם מערכת SSD, אשר רגישים פחות לזעזועים. דיסק זה, הינו מכני ויש בו רכיבים אלקטרוניים בכדי שנוכל לאחסן בו מידע. למרות זאת, כדאי תמיד להיזהר עם המחשב ולמנוע ממנו מנפילות מיותרות.

שחזור דיסק קשיח

 

כיצד מתבצע שחזור המידע מהדיסק הקשיח?

ניתן למצוא, כי שתהליך השחזור של דיסק קשיח, מתחלק לשני חלקים עיקריים הראשון הינו תקלות לוגיות כאשר במקרה ספציפי זה, הדיסק הקשיח אינו מקולקל וניתן יהיה להתגבר על התקלה הלוגית על מנת לשחרר את המידע הקיים בו. התקלה השנייה, הינה היא ברמה הפיזית והכוונה היא בתקלה באחד ממרכיביו של הדיסק הקשיח מה שנקרא בעיית חומרה. על מנת למנוע מצב זה, נצטרך לבצע את שחזור הדיסק שיהיה באופן יקר יותר כמו למשל ביצוע גיבויים למידע שלנו על גבי מדיה אחרת או גיבוי בענן.

דיסקים קשיחים, מגיעים בשני גדלים שהם 3.5 אינטש עבור מחשב נייח ו-2.5 אינטש למחשב נייד או דיסקים קשיחים חיצוניים. רוב הדיסקים הקשיחים, מסתובבים במהירות של 7,200 סיבובים לדקה והדיסקים הקשיחים המיועדים למחשבים ניידים, מסתובבים במהירות של 5,400 סיבובים לדקה. על מנת למנוע מראש מצבים שבהם החומר על הדיסק הקשיח לא יהיה נגיש עבורנו בשל תקלות שציינתי קודם לכן, יש לבצע גיבויים שוטפים מדי פעם.

זקוקים לשחזור דיסק קשיח? צלצלו אלינו:

03-532-5203

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

שחזור ותיקון דיסק קשיח במעבדה

קיימות מערכות מיוחדות שבהן אנו עושים שימוש במעבדה לצורך ביצוע שחזור דיסק קשיח. גם דיסקים קשיחים שהם שרוטים ובמצב קשה, ניתן יהיה להציל את המידע מההם ולבצע את השחזור. באמצעות מערכות חכמות אלה, כמו למשל מערכת נמרוד, ניתן יהיה להוזיל בצורה משמעותית את עלות השחזור של הדיסק בקשיח.

שחזור דיסק קשיח של מחשב

הדבר הראשון שיש לבצע הוא למסור את המחשב אל דוקטור דיסק, המתמחה בשחזור דיסק קשיח, היות והתעסקות מיותרת מצדכם בדיסק, למרות שאולי אתם יודעים דבר או שניים על חומרת המחשב, עשויה לגרום לנזק רציני יותר שיעלה לכם יותר. יש להתייעץ תמיד עם איש חומרה לפני התחלה של פעולות כגון קריאה וכתיבה לדיסק הפגוע. לקוחות רבים בחרו בנו לשחזור הדיסק הקשיח שלהם. אנו מתמחים בשחזור ותיקון דיסקים קשיחים במחשבים נייחים או ניידים.

לשחזור דיסק קשיח מתקתק ומרעיש פנו למומחים של דוקטור דיסק:

03-532-5203

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד