הכונן מתקתק מה זה אומר

כאשר שומעים דיסק קשיח מתקתק משמעות הדבר שראשי הקריאה אינם מצליחים לקרוא את כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגומים. אלו הסיבות הנפוצות יותר:

פגיעה פיזית בדיסק הקשיח

אם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה או נפילה על הרצפה, רוב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נפגעו ואינם מתפקדים יותר. דיסק קשיח מתקתק זה מעיד על כך שזה כנראה מה שקרה.
הקושחה היא מערכת ההפעלה של הכונן הקשיח והיא נמצאת על רכיב הרום על הלוח החשמלי ועל פלטות המידע. כאשר יש בעיות בקושחה (Firmware ) והיא נפגעת, ראשי הקריאה אינם יכולים לקרוא את מה שכתוב בכונן ובעקבות זאת הם נעים מצד לצד.

הכונן מתקתק מה זה אומר

תקלה בלוח החשמלי

רכיבים מסומים על הלוח החשמלי אחראים על תפקוד הראשים. כשהם נפגמים ראשי הקריאה אינם מתפקדים, כתוצאה מכך נשמע דיסק קשיח מתקתק ומרעיש.

גם אצלכם זה ככה? רוצים לדעת מה לעשות? צלצלו אלינו:

03-532-5203

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Stiction

זהו מצב בו ראשי הקריאה נידבקו לפלטות ואינם נמצאים במקומם הרגיל. במצב זה לא נשמע דיסק קשיח מתקתק אלא נשמע זמזומים קצרים והדיסק הקשיח לא יפסיק להסתובב ולעבוד. זוהי תקלה נפוצה לרוב בקרב כוננים חיצוניים.

הכונן משמיע חריקות חזקות בעקבות קראש

זהו מצב בו ראשי הקריאה חורצים את פלטת הנתונים. במצב זה לא ניתן לשחזר את המידע. שבבי מתכת מכסים את פלטת הנתונים וכל ניסיון לקרוא את המידע באמצעות ראשים חלופיים יגרום לשריטות נוספות אשר יגרמו נזק בלתי הפיך לכונן, לכן חשוב מאוד להפסיק להפעיל כונן שמשמיע רעשים באופן מידי. ככל שהכונן ימשיך לפעול במצב זה ירבו הסיכויים לגרימת נזק נוסף לדיסק ולמידע.

כונן מתקתק מה זהכפי שקראתם במאמר, כאשר שומעים דיסק קשיח מתקתק, ככל הנראה קיימת בעיה. במצב כזה אנו ממליצים לבצע במיידית גיבוי מידע לכונן הקשיח וכך לשמור על כל המידע שלכם במקום בטוח. במידה ולא הספקתם לבצע גיבוי לדיסק הקשיח, הוא מרעיש ואין לכם גישה למידע, אל תנסו לתקן זאת לבד כי הנזק שאתם עלולים לגרום יכול להיות בלתי הפיך. כבו את המחשב, וגשו למעבדה של דוקטור דיסק, שם ננסה לשחזר את כל הנתונים שאבדו.

לשחזור מידע שאבד עקב דיסק קשיח מתקתק ומרעיש פנו למומחים של דוקטור דיסק:

03-532-5203

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד