שחזור קבצים אחרי אתחול

האם ניתן לשחזר מידע מכונן שאותחל?

גם אם חשבת שכל המידע שלך אבד לאחר מחיקה או אתחול של הכונן , ברוב המקרים חברה מקצועית לשחזור מידע  יכולה לשחזר  את המידע. גם אם הכונן אותחל והותקנה על הכונן מערכת הפעלה עדיין קיים סיכוי לשחזר את המידע שנמחק.

הדבר הראשון שחשוב לעשות לאחר שגילינו כי אבד המידע הוא להפסיק לעשות כל שימוש במחשב לרבות גלישה באינטרנט. הסיבה לכך היא שמידע חדש שנכתב למחשב יכול לפגוע במידע שאבד. בחברת ד"ר דיסק אנו מקבלים מאות פניות של לקוחות שפרמטו את הכונן בשוגג ומקשים לשחזר את המידע שאבד. שחזור קבצים אחרי אתחול הוא השחזור המורכב ביותר שקיים.  האתגר הגדול הוא לשחזר את הקבצים במבנה המקורי כפי שהיה לפני הפרמוט. לצורך זה אנו נעזרים בכלי תוכנה מקצועיים ומהנדסי שחזור מנוסים. לעיתים חלק מהקבצים פגומים כתוצאה מהתקנת מערכת הפעלה חדשה על הכונן שפורמט ויש צורך לתקן את הקבצים שנפגמו.

כדי לשחזר בהצלחה מידע שאבד לאחר אתחול הכונן, חשוב שכל הסקטורים  שבהם נכתב הקובץ יהיו למצבם המקורי. כל שינוי שיעשה לסקטור כתוצאה מכתיבה של מידע חדש לדיסק יגרום לשיבוש והשחתה של הקבצים שאבדו. סיכוי השחזור של תמונות מכונן שאותחל הם הגבוהים ביותר. גם אם מספר סקטורים נפגעו עדיין ניתן יהיה לשחזר את התמונות בהצלחה. אולם אם מספר גדול של סקטורים השייכים לתמונה ישתנה הקובץ ייפגם באופן חמור.

 זקוקים לשחזור מידע מכונן שאותחל? צרו איתנו קשר עוד היום:

03-532-5203

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שחזור מלא מכונן שאותחל אפשרי ככל שהמידע לא נדרס על ידי מידע חדש

 

שחזור קבצים אחרי אתחולכשאנו מבצעים אתחול של הכונן אנו לא מוחקים את המידע. מערכת ההפעלה מגדירה אתהמקום הקבצים כמקום ריק ופנוי לכתיבה. בקובץ עצמו לא נעשה כל שינוי וככל שלא נכתב מידע חדש לכונן  ניתן יהיה לשחזר את הקבצים והתיקיות במבנה המקורי. התקנת מערכת ההפעלה  כותבת מידע  חדש לדיסק ויש סיכוי שהמידע החדש ידרוס את המידע הישן. ככל שאנו מעבירים מידע נוסף לדיסק שאותחל , הסיכויים לשחזור מלא נמוכים יותר. והשחזור יהיה במצב RAW כלומר מבנה התיקיות המקורי לא ישמר. הקבצים המשוחזרים לא יהיו משויכים לתיקיות.

 

שחזור כונן SSD שאותחל

שחזור SSD שאותחל שונה מאשר שחזור מכונן רגיל מורכב יותר. בכונן SSD יש אופציה שנקראת TRIM. כשאופציה זאת מופעלת הפרמוט מוחק למעשה את ה MFT. השחזור יהיה במצב RAW. הקבצים לא יהיו במבנה המקורי. השיוך יהיה רק לסוג הקובץ. תמונות, מסמכים, סרטים וכו'. נדרשים כלים מקצועיים כדי לשחזר את מבנה  התיקיות המקורי.

שימוש בתוכנות שחזור

שימוש בתוכנת שחזור מומלץ אך ורק למשתמשים בעלי ניסיון. אנו נתקלים מדי יום  בלקוחות שניסו לשחזר בעצמם את המידע וגרמו נזק בלתי הפיך. גם התקנת  תוכנת שחזור גורמת לכתיבה של מידע חדש לכונן שעשוי לדרוס את המידע שאבד. ולכן לא מומלץ לעשות שימוש בתוכנת שחזור אם המידע שאבד  חשוב.

כמה עולה לבצע שחזור קבצים אחרי אתחול

מחיר שחזור כונן שאותחל נע בין 250-1500 ש"ח והוא תלוי במספר גורמים:

  • האם נעשו ניסיונות קודמים לשחזר את המידע
  • אם הותקנה מערכת הפעלה לאחר פרמוט
  • האם הותקנו מחיצות חדשות לאחר האתחול
  • נפח הכונן
  • נפח המידע המשוחזר

שחזור קבצים אחרי אתחול במהירות ובמקצועיות!

פנו אלינו עוד היום בטלפון:

03-532-5203

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד