איך לחלץ מידע מדיסק קשיח

איך לחלץ מידע מדיסק קשיח?

יום אחד זה פשוט קורה, אני מדליק את המחשב ומגלה שהמחשב לא מתפקד כתמול שלשום. השאלה הראשונה שעולה בראש מה הסיבה? אולי לחצתי משהו בטעות? אולי שיניתי הגדרה? אני מוצא את עצמי שוב ושוב מנסה להדליק את המחשב, אבל שום דבר לא קורה….איך לחלץ מידע מדיסק קשיח בטוח, שכל אחד מאתנו היה בסרט דומה לפחות פעם אחד בחיים.  ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות כדי לאבחן את סוג התקלה והבין האם נוכל לשחזר את המידע בעצמינו טו נדרש טיפול מקצועי האם התקלה היא במחשב או בכונן הקשיח? בדוק עם התקלה היא במחשב או בכונן הקשיח. אם אנו שומעים נקישות או רעשים חריגים,  לכונן הקשיח יש תקלה מכאנית. מומלץ לנתק את הכונן באופן מיידי  מהמחשב ולמסור את הכונן לחברה מקצועית כדי לשחזר את הנתונים. לדיסק יש תקלה מכאנית המחייבת שימוש בחדר נקי לצורך הוצאת הנתונים .יש צורך לתקן את התקלה  לפני שניתן יהיה לשחזר את המידע. המשך הפעלת הדיסק עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך למידע.  חבר את הכונן למחשב אחר אם אין רעשים חריגים כדאי לחבר את הכונן למחשב אחר. אם הכונן הינו כונן פנימי במחשב נייח או נייד יש לפרק את הכונן מהמחשב ולחבר אותו למחשב אחר ככונן נוסף,  באמצעות כבל יו.אס.בי. לצורך זה יש לרכוש  מתאם SATA ל USB.  אם המידע אבד בכונן חיצוני יש לנסות להחליף את הכבל  USB ולחבר אותו למחשב אחר. האם לכונן יש תקלה חשמלית? לאחר שחיברנו את הכונן הקשיח למחשב אחר אך עדיין אין גישה לנתונים.  יש לבדוק אם הכונן פועל. כשאוחזים בכונן אפשר להרגיש האם הוא מסתובב באופן רגיל. בכונן חיצוני הנורית הכחולה תהבהב.   במידה והנורית דולקת  באופן קבוע  או הכונן אינו מסתובב, לדיסק יש תקלה חשמלית מחייבת טיפול לפני שניתן יהיה לשחזר את המידע. האם ניתן להיעזר  בתוכנה לשחזור מידע מדיסק קשיח תוכנות שחזור יכולות לסייע רק במקרים בהם  הדיסק מזוהה במנהל ההתקנים במחשב. והדיסק תקין מבחינה מכנית . התקינו תוכנה לבדיקת מצב הדיסק כדי לבדוק את מצבו של הדיסק. מומלץ להתקין  התוכנה חינמית לניטור דיסק קשיח https://www.hdsentinel.com/download.php . תוכנה זאת בודקת את מצב הדיסק. ורמת הפקודו . אם הדיסק נמצא בתחום האדום אין לבצע כל פעולה על הדיסק. כמו כן אין להפעיל תוכנת Chkdsk. תוכנות אילו מפעילות עומס גבוה על הדיסק ועלולות  לגרום לקריסת ראשי הקריאה. ולפגיעה  במידע מה גם שהקבצים שחילצתם מהדיסק ברמת תפקוד נמוכה יהיו פגומים ולא שמישים האם כדאי להקפיא את הדיסק? קיים מיתוס שאם מקפיאים את הכונן הקשיח לזמן מה, הכונן יחזור לעבודה. הנחה זאת אינה נכונה.  הקפאת הדיסק יכולה לגרום  לקצר וקורוזיה . והשחזור יהיה מורכב יותר ויקר יותר עלות השחזור עלות השחזור במרבית המקרים היא בין 250-1500 ש"ח .עלות זאת נגזרת ממורכבות התקלה, עלות חלפים נפח המדיה, משך הזמן הנדרש. 

רוצים לדעת מה לעשות? צלצלו:

03-532-5203

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אז מה עושים, כאשר מחשב לא נדלק?

אם אין לכם את הציוד הנדרש לביצוע בדיקות אילו, ניתן להביא אלינו את המחשב למעבדה ואנו נבדוק האם התקלה היא בכונן הקשיח או במחשב. לעיתים קרובות מאוד ( בפרט במחשבים ניידים) המחשב תקול אך הכונן הקשיח תקין לחלוטין.עלות הבדיקה עומדת על 100 ש"ח בתוספת מע"מ.  

אז אם אתם זקוקים לשחזור נתונים?

פנו עוד היום לשירות מקצועי של מעבדה לשחזור מידע בטלפון:

03-532-5203

 

להתייעצויות עם מומחה: 03-532-5203

מרכז המידע

כיצד משחזרים מידע

כשאנו מוחקים מידע מהכונן . אנו לא מבצעים כל שינוי בקובץ. מרכת הקבצים מגירה את המקום בו מאוחסן הקובץ כמקום פנוי לכתיבה. בכל זמן שלא נכתב מידע חדש באותו אזור בדיסק בו נימצא הקובץ הקובץ ישאר בשלמותו. וכן ברוב הקרים ניתן לשחזר מידע שנמח.ק. גם כאשר אנו םרמטים (םירמוט מהיר) את הכונן.

קרא עוד

הכונן מתקתק מה זה אומר?

כשהכונן משמיע נקישות משמעות הדבר שרשי הקריאה אינם מצליחים לקרא כל מידע מהכונן ולכן הם נעים מצד לצד ומכים על דפנות הכונן. מספר גורמים יכולים להיות לכך ראשי קריאה פגונים. זאת הסיבה ההנפוצה היותר. עם הנקישות מופיעות מיד לאחר חבטה מירב הסיכויים לכך שראשי הקריאה נחבטו ואינם מתפקדים יותר.

קרא עוד

סוגי התקלות בכונים קשיחים

ראשי הקריאה אחראים על קריאה/ כתיבה של המידע לדיסק הקשיח . אין כל דרך לשחזר מידע מכונן קשיח אם ראשי הקריאה אינם תקינים ויש צורך לבצע החלפת ראשים בדיסק לצורך השחזור. לצורך זה יש למצא דיסק קשיח זהה לחלוטין לדיסק הפגום , לפתוח את הדיסק בחדר נקי ולבצע את החלפת הראשים התקולים.

קרא עוד